Köln Uluslararası Ofis Mobilyaları Fuarı 2017

köln uluslararası ofis mobilyaları fuarı
köln uluslararası ofis mobilyaları fuarı

18-22 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenen Koelnmesse Ofis Mobilyaları Fuarında İzmir Marangozlar Odasının daveti ile İzmir büro mobilyaları nı temsilen Uslu Büro Mobilya  ve birkaç ofis mobilya firması ile ziyarette bulunduk. Bu fuara katılma amacımız yurt dışı firmaların kullandığı teknoloji, 2017 yılının trendi olacak ürünler ve bu ürünlerde kullanılan renkleri gözlemlemektir.

Dört gün boyunca her gün ziyaret ettiğimiz fuarda her gün ayrı ayrı gözlemlerimiz olmuştur. Yurtdışı firmaların ofis mobilya sektöründe Türkiyedeki büro mobilyaları sektöründe yer alan firmalardan  daha ileri teknolojiye sahip oldukları hemen ön plana çıkıyordu. firmaların müşteri temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde bunun kanıtıydı açıkçası. Bizler ile paylaştıkları bilgiler gerçekten Türkiye ofis mobilya sektörüne ışık tutacak harika paylaşımlardı.

Diğer bir konuda fuar alanın büyüklüğü, katılan firma sayısı, fuar alanında oluşan kalabalık insan topluluğu gerçekten firmamızı şaşkınlık içinde bırakan bir gelişmeydi. Şaşkınlığımız daha çok Türkiye de ki fuarlar ile karşılaştırma yaptığımız içindi daha çok. Türkiye de Uslu büro mobilya olarak İstanbul Tüyap ofis mobilya fuarı, İzmir Modeko büro mobilya fuarı, inegöl ofis mobilyaları fuar ını gören firma olarak karşılatırma yaptığımız zaman fuar olarak da yurtdışından geri kaldığımız açıkça belli oluyordu. bu şekil fuarlara ziyaretçi olarak bile  katılmak geleceğe olan bakış açımızı olumlu bir şekilde bakmamıza sebep vermekteydi. Hem oradaki firmalarıdan alacağımız teknolojik bilgiler, ürün çeşitliliği, kullanılan trend renkler Uslu büro mobilya firmamızı Türkiye deki firmalardan bir tık önde olmasına yardımcı olan pozitif yardımlardı.

Yurtdışı fuarların diğer bir artısı olarak da her ülkeden ofis mobilyarı sektöründe yer alan firmaları bir arada görebilme şansıydı. Bu ülkeler Çin, Endenozya, Hindistan, Hollanda, Romanya, İtalya vb.. ülkelere örnek verebiliriz. Büro mobilyaları sektöründe bu ülkelerin tamamını aynı anda bir arada görmek bizim için büyük bir şanstı. Hem farklı ürün görsellerini bir arada görebilme şansı, her ülkenin kullanıdığı farklı farklı teknolojiler bizim bilgi hafızamızı gerçekten zorlayan gelişmelerdi.Dört gün süren fuar gezimiz Uslu büronun geleceğe bakış açısını pozitif anlamda gerçekten çok etkilemiştir.

Fuar çalışma saatleri dışında ayrıldığımız zaman pozitif düşüncelerimiz fuar dışında da devem etti. Çünkü Almanya ofis mobilya sektöründe olduğu kadar diğer sektörlerde lider konumda bir ülke olduğu gördüğümüz fabrikalar ve hepimizin bildiği markalara sahip olması bunun gerçek bir kanıtıydı. Gördüğümüz markalara BMW, Mercedes, Bayer ilaç firması vb.. firmaları örnek gösterebiliriz.

Uslu büro mobilyaları olarak bu ve bunun gibi uluslararası fuarların her zaman takipçisi olacağız. Fuara sahip olan ülkelerin ve fuara katılan firmaların büro mobilyaları sektöründe kullandığı teknolojiyi her zaman yakından takip etme şansını yakalamış olacağız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir