Neden Fileli Koltuklar Tercih Ediliyor

fileli koltuklar
fileli koltuklar

Ofis mobilyalarında gelişen en büyük yeniliklerin başına koltuk modellerini koyabiliriz. Nedeni olarak insanların ofislerinde daha uzun saat çalışmalarını gösterebiliriz. İnsanlar son yıllarda daha rahat, daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü koltuklar aramaktadır. Bu koltukların başına da fileli koltuk modellerini ekleyebiliriz.

Fileli koltuklar büro mobilyaları sektöründe müdür koltuk, şef koltuk, makam koltuk, misafir koltuk olarak bölümlere ayrılmıştır. En çok giden modeli personellerin kullandığı koltukları örnek verebiliriz. Fileli koltukların sektöre çin piyasasından girmiştir. Çin ofis mobilyaları özellikle koltuk piyasasından Türkiye de çok önde yer almaktadır. Çünkü bu koltukların yatırım maliyetleri çok yüksektir. Fileli koltukların ana iskeleti plastik dökme kalıplardan oluşmaktadır ve her parça için ayrı kalıp yapıldığı için yatırım maliyetleri çok yüksektir. Bu nedenle Türkiye de ki firmalar ithal etme yoluna gitmişlerdir. İlk başta fiyatların çok yüksek olması ile reğabet edileceği kimsenin aklına gelmezdi fakat fileli modellerin özelliği bel destek kısmının olması ve arkalık ta kullanılan fileli kumaşların havalı olması ( terlemeyi önleme ) kısmı Türk patron, çalışan vb.. her kesimin ilgisini çabuk çekmiştir. İnsanlar deri kumaş koltuklardan uzaklaşıp fileli koltuklara yöneltmiştir. Şu an her on koltuk satışında 8 i fileli koltuk diyebilmekteyiz.

Büro mobilyaları sektöründe ki bu değişim üretici firmaları da ithal etmekten çok acaba biz de üretebilir miyiz sorusunu aklına getirmiştir. Ve yatırımlar bu yönde oluşmaya başlamıştır. Şu an türkiye de çok sayıda firma bu ürünleri üretmektedir. Ve tüketicinin eskiden aldığı fiyatlar şu an yarı yarıya düşmüştür.

Üretimin artması bu ürünlerin çeşitliliğini de artmıştır. Farklı farklı modeller farklı farklı renkler olarak karşımıza çıkmıştır.

Sağlık açışından fileli koltukların diğer koltuklara göre daha sağlıklı olduğu kullanan tüketiciler tarafından belirtilmiştir. Fileli koltuklar da bel destek özelliği özellikle uzun zamanını ofisinde geçirenler için bel ağrısını ortadan kaldırmıştır. Uzun saatler rahat rahat fileli koltuklarında vakit geçirirek çalışabilmektedirler.

İzmir Karabağlar ofis mobilyaları sektöründe yer alan firmamız Uslu Büro Mobilyaları fileli koltukların üretimi ve satışı konusunda sektöründe en önde firmalardan gelmektedir. Kendi sağlığınız için ve ofisteki rahatlığınız için sizlere fileli koltukları tercih etme yoluna gitmenizi teşvik ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir