Ofis Mobilyaları Neden Hazır Malzeme ile Yapılmaktadır?

ofis mobilyaları izmir
ofis mobilyaları izmir

Ofis mobilyaları sektörü 1990 lı yıllar dan sonra hazır malzemeye geçmiştir. Bu hazır malzemelere suntalam yada mdf-lam olarak örnek verebiliriz. 1990 lı yılların başları suntalam renkleri 4-5 renk ile sınırlıydı. Fakat bu kısıtlamaya rağmen ofis mobilyalarında bu malzemeye aşırı rehabet vardı. Bugün de şu an en çok malzeme olarak hazır malzemeyi örnek verebiliriz.

90 lı yılların öncesi ofis mobilya, ofis masaları, ofis dolapların da malzeme olarak ağaç, masif kaplama, ham mdf üzeri gibi cilalı malzemeleri örnek verebiliriz. Bu ürünlerin yapımı da usta gerektiren bireylere ihtiyaç duymaktaydı. Şu an tamamen ofis masa takımını düşünelim, üretimi hazır malzeme ile 1 gün ile üretiliyorsa geçmişte aynı masa takımı en az 7 gün süre ile üretiliyordu. Bu sürede işçilik maliyeti yüksek, malzeme maliyeti yüksek ve daha önemlisi süre nin uzun olması büro mobilyaları sektörünün daha başka malzemelere ihtiyacı gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç a en güzel malzeme şu süreçte ve gelecekte de hazır malzemeyi örnek verebiliriz.

Ofis mobilyaların da kullanılan hazır malzeme ilk ortaya çıktığı sürede yine insan gücüne başvurulmuştur. Fakat yine de üretim eski ürünlere göre daha hızlı çıkmakta idi. Yıllar ın geçmesi ile gelişen teknoloji makine parkurunun gelişmesi hazır malzemeyi insan eli ile üretimini ortadan kaldırmıştır. Üretici firmalar bir masa takımını 7 günde üretirken, şu an makine parkurunu geliştiren firmalar daha az çalışan ile günde aynı ofis mobilya takımından yüzlerce üretebilmektedir.

büro mobilyaların da kullanılan hazır malzeme diğer malzemelere göre daha dayanıklı, kaliteli ve uzun süre dayanaklılık ile kendinden bahsetmektedir. Renk alternatifinin daha çok olması tercih edilmesinin sebeplerinden de biridir. Hazır malzemeyi daha çok fabrikaların çalışan kişilerin kullanımı için de örnek verebiliriz. Belki üst düzey yöneticilerin kendi ofisleri için hazır malzeme değil de mdf cila kaplamalı ürünleri tercih ettiğini söyleyebiliriz.

İzmir büro mobilyaları sektöründe bulunan firmamız USLU BÜRO MOBİLYALARI, yıllarca bu malzemeye sahip ürünlerin satışını yapmıştır. Sizinde tercihiniz hazır malzemeli ofis mobilyaları ise, sizi İzmir Karabağlar‘da bulunan mağazamıza beklemekteyiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir