Ofis Mobilyalarında KDV İndirimi

ofis mobilyalarında kdv indirimi
ofis mobilyalarında kdv indirimi

Ülkemizin içinde bulunduğu mali kriz ister istemez bütün sektörleri doğrudan etkilemiştir.

Her sektör de birbirine doğrudan ya da en ufak bir nokta ile bile birbirine bağlı yaşayışlarını sürdürmektedir. Bir sektörde görülen bir daralma – ekonomik kriz diğer sektörleri de doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple uzun zaman sonra mobilya sektörüne yapılan %10 kdv indirimi piyasaya ve firmamız Uslu Büro Mobilyaları nın bulunduğu İzmir Büro Mobilyaları sektörünü de olumlu yönde etkilemiştir.

Kdv indirimi gerçekten insanların ofis mobilyaları sektörüne gözünü çevirmelerine yardımcı olmuştur. Çünkü insanlar bu ekonomik krizde ofiste kullandıkları eşyaları değiştirme taraftarı değildiler. Bir süre daha bizi idare eder fikri ile çalışma hayatlarına devam ediyorlardı. Fakat %10 diyebileceğimiz net indirim müşterilerimizi büro mobilyaları ve ofis koltuklarını değiştirmeye fikrine yer açtı. Bu da İzmir ofis mobilyaları sektöründe iş potansiyeli olarak kıvılcım yarattı satışlarımıza diyebiliriz.

Kdv indirimi ilk olarak ofis mobilyaları ve ofis koltukları satışlarımızı önemli derecede arttırmıştır. Diğer bir yardımı ise elimizde bulunan stok fazlasından %18 kdv oranı yerine

%8 kdv ödeyerek kurtulma şansı yarattı sektörümüze. Çünkü firmaların bazen elinde daha çok stok gözükebilmektedir. %8 kdv oranı ile İzmir büro mobilylarında bulunan firmalar stoklarını dengeleme şanslarını en iyi şekilde kullanacaklardır.

Kdv indiriminin süresi yaklaşık üç aydır. Bu süre mobilya sektörü için çok kısa bir süre olmasına rağmen en iyi şekilde yararlanacağımız aşikardır. Keşke her zaman kdv oranı % 8 olsa satışlarımızın aylara göre yükseleceği firmaların ortak düşüncesidir. Umarım bu bizim için kampanya diyeceğimiz fırsat daha uzun sürelere uzatılabilir. Devletimizin yaptığı bu jest için İzmir ofis mobilyaları sektöründe bulunan başta biz Uslu büro mobilya ve diğer firmalar olarak teşekkürü bir borç biliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir