Uslu Büro Mobilyaları Tarihçesi

büro mobilyaları izmir
büro mobilyaları izmir

Türkiye deki 1980 ve 1990 arası mobilya sektörü bir bütün sektör olarak algılanıyordu. Neydi bunlar ev mobilyası, mutfak mobilyası ve büro mobilyaları vs.. saymaya devam edebiliriz. Fakat 90 lı yılların başlarında Türkiye de görülen her sektörde atölye düzeyinden fabrikaya geçişteki olumlu gelişim mobilya sektörünün kendi arasında bölünmeye sebep olmuştur. Örneğin İnşaat sektörüne daha çok ev mobilya sektöründe yer alan firmalar hitap etmeye başladı.

Fabrika, iş sektörleri ( avukat, doktor, okul, hastane ) gibi iş yeri olanlara daha çok büro mobilyaları sektörü hitap etmeye başlamıştır.  İşte  bu gelişim büro mobilyaları sektörünü mobilya sektöründe ayrı bir sektör olarak oluşturdu.. Türkiye de oluşan büro mobilyaları sektörü yavaş yavaş ilerleyen yıllırda il büro mobilya sektörünü oluşturdu. Bu sektöre de en önemli olan izmir ofis mobilyaları sektörünü örnek gösterebiliriz.  90 lı yillarin başlangıcında büro mobilyaları sektörü Türkiye genelinde gösterdiği gelişim sebebiyle izmir ofis mobilyaları sektörünü de olumlu etkilemiştir. Türkiye genelinde yapılan diğer sektörlerdeki yatırımlar, atölyeden fabrikaya geçiş süreçleri sonucunda  oluşan fabrikalarda daha çok personel, daha çok memur düzeyinde çalışanları doğurmuştur. Ekonomi deki bu olumlu dalgalanma fabrikaların büro mobilyalarını ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.    Makina parkuru, atölyedilyaen fabrikaya geçiş, kalifie elemanındaki artış hem Türkiye genelinde büro mobilyaları sektörünü hem de izmir ofis mobilyaları sektörünü olumlu etkilemiştir.

Bu değişimi ve gelişimi yakından takip eden ilk kuşağımız babamız Ensari Uslu ve amcamız Tezcan Uslu izmir ofis mobilyaları sektöründe 1991 yılında Uslu Madeni Eşya firmanısı kurarak yer almaya başlamıştır. O yıllarda izmir ofis mobilyalari sektörü daha çok sandalye üretimi yapan firmalardan oluşmaktaydı. Firmamız da bu doğrultuda yola çıktı ve yatırımlarını izmir ofis mobilyaları sektöründe yer alan firmaları da takip ederek aynı doğrultuda devam etmiştir.

avukat ofis mobilyası

avukat ofis mobilyası

Fakat o yıllırda Türkiye genelindeki büro mobilyaları sektöründe ofis masası, ofis dolabı, ofis sehpası, ofis etejeri üretimi de yer almaktaydı. Bu üretim yakından takip edilmekteydi. Fakat izmir ofis mobilyası sektörü daha çok ofis koltuk ve sandalye üretimi olduğu için firmalar masa, dolap, sehpa gibi ürünlerini İstanbul büro mobilyaları, Bursa büro mobilyaları sektöründe yer alan firmalardan tedarik ediyorlardı. İzmir ofis mobilyaları sektöründe yer alan firmalardan sadece koltuk ve sandalye ihtiyaçlarını tedarik edebiliyorlardı.

Bu ihtiyaçları İzmir bünyesinde karşılamak için yatırımlarımız ahşap mobilya sektöründe devam etmeye başlamıştır. Makine parkurumuz daha çok artmaya başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir